Ekspresowa naprawa protez

Podczas eksploatacji każda proteza zębowa może się zniszczyć. Wypadnie nam z rąk, co spowoduje pęknięcie albo złamanie się któryś z umieszczonych zębów lub, kiedy ugryziemy coś twardego np. orzech, pestki itp. Jest rzeczą rzeczywistą, iż tworzywo akrylowe z czasem gubi swoje właściwości, w szczególności gdy nie dbamy odpowiednio o nasze protezy.

Na szczęście niskim kosztem i znacznie szybciej możemy je zreperować w gabinetach stomatologicznych wyposażonych w warsztaty czy laboratoria i proponującym taką usługę jak naprawa protez. Gdańsk, Warszawa czy dowolne inne polskie miasto ma dużo takich gabinetów.

Nigdy nie naprawiaj protezy sam we własnym zakresie.

Nie idzie tu o to, iż lekarze mają zamiar po prostu łatwo sobie dorobić. Mnóstwo ludzi myśli, iż gdy połączy protezę na super glue czy powbija jakieś druty ? kwestia będzie załatwiona. Tą metodą możemy ogromnie sobie zaszkodzić. Po pierwsze proteza może nam po raz drugi swobodnie pęknąć w buzi a tym razem już jej nie złożymy, a cena jej reperacji będzie dużo wyższy. Przy kolejnym pęknięciu można się udusić dodatkowymi odłamkami. Taka samodzielnie naprawiona proteza nie będzie trzymała się w buzi, będzie się ruszać, wypadać co przeszkadza w czasie spożywania pokarmów. Czy w trakcie uśmiechania się. Robi ktoś nam fotografię albo na nas spogląda, a nam w tym momencie odpada proteza. Źle sklejoną protezą możemy nadszarpnąć sobie narząd przeżuwania. Doprowadzić do zaniku wyrostków, zniszczenia stawu skroniowo żuchwowego, a to wszystko wywołuje odrębne uciążliwości typu bóle kręgosłupa, częste bóle głowy.

Proteza bezwarunkowo musi zostać zreperowana w laboratorium protetycznym, materiałem z jakiego powstała, w należytych warunkach. Jeśli szukasz takiej pracowni w Trójmieście to zalecamy Naprawa protez Gdańsk – rewelacyjny gabinet protetyczny.

W jaki sposób zahamować pęknięcia?

Tak rzeczywiście, nigdy w stu procentach nie uchowamy się przed pęknięciem, jednak możemy obniżyć możliwość wystąpienia pęknięcia prosząc protetyka o założenie w górnych protezach wzmocnienia w formie siateczki. Tymczasem w dolnych specjalnie odlewanego łuku z metalu wtopionego w akryl. Sporo osób chodzi na łatwiznę i montuje druty, czego nie polecamy i odwodzimy.

Jeżeli już nam pękła proteza, a nie posiadaliśmy zamontowanych wzmocnień. Poprośmy stomatologa o domontowanie, a zostanie to wykonane w pracowni protetycznej np: Pracownia protetyczna Gdańsk.

Dysponując wzmocnieniami redukujemy w znacznym stopniu ryzyko pęknięcia, lecz gdy ono się już pojawi proteza nadal będzie się nadawała do użytku, nie będzie nam spadać czy latać w buzi. W wolnej chwili będziemy mogli umówić się do gabinetu czy prosto do laboratorium i poprosić o naprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *