Pomysł na nietuzinkową sesję ślubną – fotograf Warszawa sugeruje

Sesja ślubna to jeden z kluczowych etapów całego przedsięwzięcia, jakim jest ślub. Lecz sporo par dalej lekceważy znaczenie sesji ślubnej. Czasami wynika to z ignorancji, nieraz zaś odtrąca się ten element na tej samej zasadzie, na której niektóre pary nie urządzają tradycyjnego, okazałego wesela, tj. żeby uniknąć źle kojarzącego się szablonu. Czy tego typu postępowanie aby na pewno jest należyte? Sesja ślubna wykonana np przez fotograf Warszawa to wszak pamiątka tej wyjątkowej chwili, jaką jest zawarcie związku małżeńskiego, pamiątka jaką zdołamy trzymać przez lata i która przez lata będzie nam odświeżać te unikalne w życiu momenty. Niewątpliwie, nie ma nic gorszego, aniżeli standardowe, schematyczne zdjęcia ślubne, stanowiące tysięczną powtórkę tej samej, kiepskiej odbitki. Przyjrzyjmy się więc kilku pomysłom na interesującą, niesztampową fotograficzną sesję ślubną.

Sesja ślubna w ruinach na urokliwym pustkowiu

Z pewnością, miejscem, które jako pierwsze przychodzi tutaj na myśl, są malownicze ruiny zabytkowe kościoła w nadmorskim Trzesączu. Pozostałości kościółka są ułożone na klifie, z którego rozciąga się widok nad morzem. Kto raz był latem czy też późną wiosną o zachodzie słońca, ten wie doskonale, że trudno o bardziej cudowny i niezwykły klimat. Niewątpliwie, owego rodzaju miejsc w Polsce jest znacznie więcej, wystarczy się rozejrzeć.

Zachód słońca nad stawem

Kolejny pomysł z zachodem słońca, niemniej jednak tym razem nastrój jest całkowicie odmienny. Polska jest krajem o niezwykle pięknych pejzażach. Wypada jedynie ruszyć się z miasta i lekko poszukać. W tym przypadku poszukujemy stawu położonego na jakiejś uroczej równinie, najlepiej z rozległymi perspektywami. W grę wchodzą pora letnia, późnowiosenna a także wczesna jesień. Polski krajobraz jest motywem wielu arcydzieł naszej poezji, nie tylko z okresu Młodej Polski czy Romantyzmu. Z jakiej przyczyny ludzie tak czuli na piękno, jak poeci, tak często rozsławiali polskie pejzaże? Odpowiedź jest nadzwyczaj prosta: z tej przyczyny, iż są one piękne. Wystarczy znaleźć to piękno i spożytkować.

Stare Miasto

W Polsce posiadamy pod dostatkiem czarujących uliczek, które w większości pochodzą jeszcze z czasów renesansu. Zdolny fotograf z Warszawy z całą pewnością będzie w stanie nadać wyszukany klimat zdjęciom wykonanym w takiej scenerii.

Sesja ślubna na wsi

Idzie, rzecz jasna, o taką prawdziwą, rolniczą wieś. Będziemy potrzebować ślicznej pogody popołudniową porą a także zgody gospodarza na wykorzystanie jego gąsek tudzież kaczuszek w roli rekwizytów. Niektóre wiejskie posesje mieszczą się w naprawdę malowniczo położonych miejscach. Warto zatem nieco się potrudzić i znaleźć właśnie taką. A gdyby w pobliżu był jeszcze malutki staw rybny…

Kuter rybacki

Istotnie, będziemy potrzebowali kutra rybackiego (można je pożyczyć za względnie niewielkie pieniądze) a prócz tego dodatkowo ładnej pogody. To nie będzie coś w rodzaju tradycyjnych fotografii na nadmorskiej plaży. Będziemy robić zdjęcia na kutrze, może w trakcie łowienia ryb, a tłem będzie bezkres błękitnego morza.

Jest multum świetnych miejsc na sesję fotograficzną. Jednakże najlepiej jeżeli sami zdecydujemy gdzie pragniemy taką sesję odbyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *