Pościel dziecięca i niemowlęca dla lekkiego snu

Podczas gdy aranżujesz dziecięcy pokój i wybierasz odcienie ścian oraz posadzki, winnaś pomyśleć o czymś jeszcze. Jedną z rzeczy, jaka zagwarantuje twojemu dziecku wygodny sen jest należycie dobrana pościel dziecięca. Z tego materiału dowiesz się, na co powinno się zerknąć i dlaczego musisz przeznaczyć chwilę na odnalezienie owej konkretnej pościeli.

Czym inspirować się przy zakupie?

Przede wszystkim: składniki. Materiał, z którego stworzona jest pościel, to podstawa. Najlepszego doboru dokonasz, decydując się na naturalne włókna: bawełnę, len, jedwab. Przez nie skóra malucha będzie oddychała, bo naturalne tkaniny umożliwiają właściwą wentylację. Warta rekomendacji jest również wełna, lecz to wybór poniekąd na chłodne, zimowe noce. Największym uznaniem cieszy się bawełna 100% oraz pościel flanelowa. Flanela to miękka, cienka i miła w dotyku tkanina, dostarczająca uczucie ciepła.

Z drugiej strony: jakość. Każdy rodzic dba o bezpieczeństwo malucha. Powinno się zwrócić uwagę na właściwe i precyzyjne odszycie, brak sterczących nici, w które mogłaby się zaplątać dziecinna dłoń, czy brak grożących odpruciem guzików. Wielkość pościeli musimy dobrać do wymiarów kołdry oraz poduszki. Jeśli zadbamy o ten, wydawałoby się, poboczny element, unikniemy rozczarowania w postaci „pustych”, nieciekawo wyglądających miejsc, które na dodatek nie będą prawidłowo otulały naszych dzieci podczas spania.

Na zakończenie cena. Czy droga pościel dziecięca jest najlepsza? To naturalnie zależy od naszych oczekiwań i możliwości portfela. Rozpiętość cenowa może nas zaskoczyć! Bez wątpienia bardziej się wykosztujemy za ręcznie uszytą pościel o unikatowym projekcie czy nieprzeciętnym splocie. Pośród tkanin, najbardziej modna jest czysta bawełna, jednak to jedwab oraz kaszmir uzyskują najwyższe ceny.

Zadbaj o to, co pod spodem.

Pościel dziecięca dobrej jakości będzie dobra całe lata, lecz wskazane jest zwrócić uwagę na coś więcej. Nawet najpiękniejsza, pościel antyalergiczna nie wykona odpowiednio swojej misji, jeżeli nie zadbamy o parę innych rzeczy. Warto zatroszczyć się o ubiór, w którym kładziemy dzieci do łóżek. Tak jak w przypadku dziecięcej pościeli, winniśmy zwrócić uwagę na antyalergiczne tkaniny. W ów sposób przyczyniamy się do stosownej termoregulacji drobnego organizmu. Unikamy przesadnego pocenia oraz problematycznych dla całej rodziny pobudek. Materac powinien być dostosowany do wzrostu oraz wagi dziecka oraz cechować się znaczną jakością umożliwiającą zrównoważony sen.

Podsumowując, pościel to nie wyłącznie element ozdobny uzupełniający wizerunek całego wnętrza, lecz przede wszystkim obiekt, który dzięki kontaktowi skóra do skóry ma umożliwić dziecku wygodny, beztroski i pewny sen. Należałoby odszukać równowagę pomiędzy ceną, jakością i składem tkaniny, z jakiej utworzono pościel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *