Antyalergiczna pościel dla dzieci – kołdry oraz poduszki dla uczuleniowców

Uczulenia to choroby cywilizacyjne, które dotykają coraz więcej dzieci i rodziców zmagających się z zapewnieniem im mimo to jak najzdrowszych warunków dalszego rozwoju. Kichanie, kaszlenie, łzawienie lub alergie skórne to jedynie niektóre kłopoty, z którymi muszą zmagać się rodzice małych alergików. Ich naczelnym problemem jest obniżka liczby alergenów w otoczeniu dziecka, między innymi przez wybranie dobranej antyalergicznej pościeli, jaka przyzwoli dzieciom spokojnie przespać noce.

W standardowej pościeli dosyć łatwo może zajść do zalęgnięcia się roztoczy tudzież grzybów, entuzjastycznie kształtujących się w wilgotnym oraz nagrzanym otoczeniu. To one są najczęściej kluczowymi alergenami przysparzającymi się do choroby dzieci. Dobra antyalergiczna pościel dla dzieci pozwoli na ograniczenie rozkwitu tych zarazków i ich efektywne usuwanie przez pranie w wysokiej temperaturze co najmniej 60 stopni ? musimy być bowiem przygotowani, że dowolne śladowe liczby roztoczy wiecznie mogą pojawić się nawet w antyalergicznej pościeli.

Antyalergiczna pościel dziecięca może być utworzona z materiału naturalnego, którym jest wełna z lanoliną powstrzymującą rozwój roztoczy lub z surowców mieszanych, w tym z bawełny oraz nici syntetycznych, które nie będą magazynować wilgoci. Wybór odpowiedniej pościeli uzależniamy od wariantu alergii dziecka, może być ono albowiem wrażliwe na materiały naturalne, jak wełna i lanolina. Należałoby w takim przypadku rozważyć kupno specjalnej pościeli z osłonką z jonów srebra o działaniu antybakteryjnym i antyalergicznym. Z reguły zalecanym produktem do zapełnienia antyalergicznej pościeli dziecięcej są z kolei syntetyczne włókna typu hollow, niezwykle giętkie oraz bardzo dobrze przepuszczające powietrze.

Na rynku owego rodzaju artykułów dla dzieci z problemami alergicznymi pojawiły się w ostatnich latach także pościel antyroztoczowa, aktywnie zwalczająca owe mikroorganizmy. Utworzone ze specjalnych włókien pościele antyroztoczowe ograniczają rozwój grzybów umożliwiających roztoczom żywienie się martwym naskórkiem z ludzkiego ciała, co powoduje ich ginięcie. Tego rodzaju pościel osiągalna jest w całych kompletach, pozwalając na radykalne zredukowanie liczby alergenów w bezpośrednim otoczeniu malucha. Również w tym przypadku jednak nie możemy zapominać o częstym jej praniu, na ogół możliwym w wyższych niż 60 stopni temperaturach.

Rozwiązaniem zalecanym dla dzieci cierpiących na alergie jest też kupno dwóch kołder sezonowych, używanych w zależności od pory roku w zimie lub latem. Kołdry całoroczne mogą być albowiem za ciepłe w lecie, wywołując u malucha szybsze wydzielanie potu, a co za tym idzie, zawilgocenie pościeli wspierające rozwojowi alergenów. Lepszym wyborem będzie całoroczna kołdra składająca się z dwóch spinanych ze sobą warstw, jakie dobieramy w zależności od temperatury. Wskazane jest pamiętać także, że jeżeli mamy w domu małego alergika, potrzebne będzie częstsze czyszczenie kołdry – wybierając pościel sprawdzajmy więc jaką ma trwałość na pranie i jak szybko może wysychać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *